توجه

اگر تاکنون با روش های دیگر

پزشکی و روانشناسی و غیره

نتیجه ای نگرفته اید، هیپنوتیزم

درمانی به همراه مشاوره

روانشناسی و روان درمانی

می تواند برای درمان مشکلات

شما بهترین و موثرترین راه باشد.

_______________

مشاوره خانواده و

مشاوره قبل و بعد از ازدواج و انجام کلیه آزمونهای شخصیت و هوش

22899147


اختلالات قابل درمان:


توجه: مطالب این سایت بر اساس تجربیات بالینی و درمانی چندین ساله اینجانب نگاشته شده است و بدور از هر گونه اقتباس یا برداشت از کتابها و یا نظریات دیگر اندیشمندان می باشد.و هر جا مقاله و یا مطلبی که متعلق به دیگران می باشد در بالای آن مطالب و یا مقالات عبارت مطالب دیگران ذکر شده است.

_____________________________________________________

اگرچنانچه این عبارت شامل حال شماست به ما مراجعه کنید:

می دانم، می خواهم، اما نمی توانم!

"می دانم مشکلم چیست و می خواهم از آن رها شوم و یا درمانش کنم، و برای درمان آنها از همه روشها استفاده نموده ام با این وجود نمی توانم."

مثلا"، وسواس شستن و یا ترسهای غیر معقول و یا عدم اعتماد بنفس و غیره . با اینکه می دانیم این رفتارها یا احساسات غیر منطقی است، با این حال قادر به رهایی و یا کنترل آنها نیستیم.

بنابراین می توان گفت بسیاری از احساسات،هیجانات،و افکار ما ریشه در ناخوداگاه دارد.اگر چه در نهایت ما مسئول اعمال خود در جامعه و در تعامل با دیگران می باشیم.

جهت مشاهده نظرات مراجعین قبلی اینجا کلیک شود.

دردهای روانی- جسمانی و هیپنوتیزم درمانی


تعریف دردهای روانی- جسمانی (psychosomatic pains) :

اصطلاح رایج دردهای روانی-جسمانی، در واقع دردهای روان تنی یا سایکوسوماتیک می باشد. درد های روان تنی دردهایی هستند که منشا روانی دارند بعبارتی دردهایی که بوسیله تنشها و فشارهای روانی فرو داده شده یا سرکوب شده ایجاد می شوند که بصورت جسمانی خود را نشان می دهند. بعبارتی دردهای روان تنی دردهایی هستند که بوسیله دارو درمانی بهبود پیدا نکرده اند. بعبارتی این دردها هیچ گونه منشا جسمانی ندارند. بنابراین بسیاری از دردها یا مشکلات جسمانی که بوسیله روشهای پزشکی التیام نیافته اند را می توان دردهای روان تنی نامید. از جمله دردها و یا مشکلات جسمانی که می توان آنها را با منشا روانی نامید عبارتند از: سردردهای تنشی، میگرن،  گردن درد، حتی بسیاری از اوقات فشار خون یا دیابت نیز ممکن است بوسیله فشار روانی بروز کند.  به عبارتی انواع دردها که بوسیله دارودرمانی بهبود نمی یابند. بسیاری از اختلالات جنسی نیز از جمله اختلالات روان تنی می باشند، حتی بسیاری از اوقات ریزش مو نیز منشا روانی دارد، همچنین گاهی اوقات فلج اندام که اصطلاحا" در روانشناسی آن را هیستریک می نامند منشا روانی است. و غیره.

علل دردهای روانی-جسمانی یا روان-تنی:

همانطور که گفته شد منشا دردهای روان-تنی ناشی از فشار های روانی است. مثلا" بسیاری از افراد پس از مشاجره خانوادگی و یا مغبون شدن در یک معامله و یا شنیدن یک خبر بد ممکن است دچار دردهای جسمانی مثلا" سر درد شوند.  احساس گناه، احساس خشم، بسیاری از اوقات از جمله دلایل اختلالات جنسی می شود.

پیآمدهای دردهای روانی-جسمانی یا روان تنی:

اختلال در زندگی روزمره و یا به عبارتی مشکلات شغلی، ایجاد اختلال در سلامت کلی فرد، ایجاد مشکلات در روابط خانوادگی و غیره از جمله پیآمدهای دردهای روان تنی یا دردهای عصبی می باشند.

درمان دردهای روانی-جسمانی یا روان تنی:

مشاوره روانشناسی به منظور کاهش تنشهای بین فردی و خانوادگی و همچنین روان درمانی بمنظور ایجاد الگوی فکری معقول و عقلانی می تواند به طور غیر مستقیم باعث کاهش دردهای جسمانی-روانی گردد. طبیعی است هیپنوتیزم درمانی به همراه روشهای درمانی رایج می تواند بهترین روش درمانی برای چنین اختلالاتی باشد.

 

 

مطالب قدیم

دردهای جسمانی


بسیاری از اوقات فشارهای روانی و یا به عبارتی خشم های سرکوب شده فرد باعث بروز علائم جسمانی مانند سردرد - گردن درد - کتف درد - فشار خون - درد قفسه سینه و غیره ... می شود و یا بطور کلی هرگونه مشکل جسمانی که فرد بطور ژنتیک آمادگی آن را دارد فشار های روانی آنها را سریعتر آشکار می سازند . بطور کلی دردهای جسمانی که هیچ گونه منشاء جسمانی برای آنها توسط پزشکان پیدا نشده است را دردهای روان تنی ( Psychosomatic ) می نامند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پیوستها:

____________________________________________________________________________________________

درمان اعتیاد|استرس و اضطراب|درمان افسردگی|کنترل اشتها|هیپنوتیزم درمانگر|متخصص روانشناسی|افسردگی|درمان خجالت|خجالت|اعتیاد|ترس|پیشرفت تحصیلی|درمان دردهای جسمانی

توجه: حقوق مادی و معنوی این وب سایت به دکتر داوود نجفی توانا تعلق دارد ، و استفاده از مطالب آن در امور پژوهشی و مقالات علمی و نیز درج در جراید و رسانه ها با ذکر منبع بلا مانع می باشد. ولی استفاده از مطالب این سایت در وبلاگها و سایت هایی که جنبه تبلیغاتی دارد حتی با ذکر منبع، ممنوع می باشد.

هیپنوتیزم چیست؟

هیپنوتیزم به همراه روان درمانی سریع ترین و قویترین روش درمان مشکلات حل نشده شماست.

هیپنوتیزم به شما قدرت توانستن می دهد.

هیپنوتیزم به همراه روان درمانی در درمان اختلالات روانی و جنسی همانند جراحی است.

____________

و همچنین درمان دارویی اختلالات روانی،جنسی و غیره توسط  متخصص اعصاب وروان

(روانپزشک)

22899148

آدرس مطب:

تهران - خیابان شریعتی -بین میرداماد و ظفر  - جنب پمپ بنزین ظفر - کوچه شواری  -ساختمان پزشکان سینا - طبقه 5

تلفن:

22899146 22899145
22899148 22899147

ایمیل:

info@drdtavana.com

ارسال نظرات :